InfoQR

Мета проекту — захистити громадян від розповсюдження маніпулятивної інформації, ботів та фейків

Громадська організація «Фундація.101» має прототип програмного забезпечення та шукає фінансування для реалізації проекту.

Інформаційний антивірус «InfoQR» — це безкоштовне розширення для вашого браузера, яке дозволяє захистити себе від шкідливої інформації.

ПРОБЛЕМА

Неперервний потік неправдивої інформації, який дезорієнтує громадян і не дозволяє приймати виважені рішення.

АКТУАЛЬНІСТЬ

Щодня люди споживають мегабайти інформаціїї, серед якої часто трапляються відверті маніпуляціїї та пропаганда. Інформація стала елементом гібридної війни проти України та цивілізованого світу. Сотні фейків і маніпуляцій, які створюють російські боти, дезорієнтують громадян і не дозволяють приймати обдумані рішення.

ЗАДАЧІ

  1. Створити розширення для браузера, яке буде попереджати про шкідливу інформацію.
  2. Створити аналітичний центр для наповнення бази даних пропагандистських сайтів, ботів і тролів.

МЕХАНІЗМ

InfoQR встановлюється як розширення у браузер і фіксує пропагандистські сайти та групи у Фейсбуці, тролів і ботів, фейки тощо.

При виявленні сумнівного тексту, додаток позначає його червоним або жовтим кольором відповідно до інтенсивності наповнення сторінки інформацією шкідливого змісту.

Контент аналізується на наявність ключових слів, що найчастіше вживаються на пропагандистських сайтах та у відповідних групах в соціальних мережах. Окрім того, ми перевіряємо як давно був зареєстрований домен, що також може впливати на рівень довіри до цього сайту.