Новини

Галина ЯНЧЕНКО про проблеми Бахмуту Донецької області

28 Лютого 2017

Галина ЯНЧЕНКО презентувала в Інформаційному ранку на 5 каналі підсумки останнього дослідження громадської організації «Фундація.101» — «Соціальна ситуація в прифронтових містах, проблеми внутрішньо переміщених осіб, короткострокових візитерів та місцевих жителів — на прикладі міста Бахмут».

Наприкінці свого дослідження ви надаєте рекомендації міжнародним організаціям, органам влади національного та місцевого рівнів щодо подальших дій, які необхідно зробити для полегшення соціальної ситуації. Розкажіть, будь ласка, детальніше про ваші висновки, яка мета дослідження, куди потім його передасте?

Дослідження було спрямоване на вивчення соціальних проблем у прифронтових містах. Дуже часто, коли ми говоримо про проблеми, які пов’язані з військовими діями, переважно торкаємося обстрілів, активних військових дій. Іноді говоримо про людей, які залишилися на окупованій частині, але в суспільному дискурсі практично не піднімаються проблемні теми прифронтових міст. Наразі ці міста, хоча і є мирними, перебувають в дуже складних соціальних умовах. Тому метою дослідження було якраз вивчити, які є проблеми у цих прифронтових міст, тобто населених пунктів, які розташовані практично на лінії фронту. І ми взяли місто Бахмут за приклад.

Власне, ми вивчали проблеми як самого міста, тобто як війна вплинула на це місто, як воно змінилося, так і проблеми, з якими щодня зіштовхуються внутрішньо переміщені особи (ВПО), які осіли в місті, а також «короткострокові візитери», як ми їх назвали, тобто люди, які проживають на окупованій території, однак час від часу подорожують на підконтрольну Україні територію для вирішення особистих питань.

Якщо говорити про проблеми внутрішньо переміщених осіб, то наше дослідження показало, що ключовими є дві проблеми. По-перше, це відсутність можливості знайти гідну роботу. В принципі, якщо дуже хотіти, знайти роботу можливо, але вона буде переважно дуже важкою й малооплачуваною, де оплата коливається в районі двох-трьох тисяч гривень. Насправді це дуже мало, аби забезпечити прожиття своєї родини. Друга проблема ВПО — дороговизна житла.

Якраз ось ці дві проблеми — відсутність великої кількості добреоплачуваних робочих місць і дороге житло — часто змушує людей покидати українську територію і повертатися назад на окуповану, навіть попри те, що це подекуди загрожує їхньому життю й здоров’ю. Це те, що стосується проблем ВПО.

Проблем у короткострокових візитерів, тобто тих, хто проживає на окупованій території, але часто приїжджають на підконтрольну частину Донецької області, є теж дві основних. Перша  — це проблема перетину лінії зіткнення. Наразі цей процес, принаймні через дорожній коридор, який веде до Бахмута, дуже тривалий. На сьогоднішній день середній час подорожі від великих міст окупованої частини Донбасу до великих міст підконтрольної Україні частини Донбасу займає 5-6 годин. Тобто людина, яка приїжджає вирішувати свої справи, у неї практично половина світлового дня іде лише на дорогу. Відповідно дуже часто ці люди не встигають за один день вирішити усі свої проблеми, тому їм доводиться залишатися в Бахмуті на ніч, потрібно шукати житло в незнайомому місті тощо.

КАРАТЄЛЬ рейтингує: жовтень 2018 року
5 Листопада 2018

КАРАТЄЛЬ рейтингує: жовтень 2018 року

За оцінками користувачів додатку

Детальніше
Відкрите звернення інститутів громадянського суспільства
8 Жовтня 2018

Відкрите звернення інститутів громадянського суспільства

До Уповноваженого ВРУ з прав людини

Детальніше