Новини

Стан контрольних пунктів в'їзду-виїзду

12 Грудня 2016

Під час моніторингу контрольних пунктів в’їзду-виїзду в Донецькій та Луганській області, що проводиться в рамках проекту «Прифронтова інспекція», спостерігачі громадської організації «Фундація.101» не тільки стежать за дотриманням прав людини при перетині лінії розмежування, але й моніторять, наскільки облаштовані КПВВ для нагальних людських потреб.

Наші монітори зібрали останні данні з усіх працюючих КПВВ на Сході України — «Майорськ», «Мар’їнка», «Новотроїцьке», «Гнутове» і «Станиця Луганська». Вони підрахували кількість туалетів, баків з питною водою та контейнерів для сміття, розміщених з контрольованої території, на контрольному пункті та зі сторони «сірої зони». Окрім того, позначили, на яких контрольних пунктах є пункти медичної допомоги та обігріву, а на яких — нема.

Стан контрольних пунктів в'їзду-виїзду

Згідно отриманої інформації, викладеної в інфографіці, найбільша кількість туалетів знаходиться на КПВВ «Новотроїцьке» — 16. Привертає увагу недостатня кількість туалетів — 12 штук — на КПВВ «Майорськ», адже це один з двох контрольних пунктів, через який проходить значний пасажиро-транспортний потік за день. Також варто відзначити, що лише на КПВВ «Гнутове» і «Новотроїцьке» туалети розташовані на території контрольного пункту, на трьох інших КПВВ можливість сходити до вбиральні, перебуваючи на території КПВВ, відсутня.

Дістатися води, щоб втомити спрагу, на КПВВ «Майорськ», «Мар’їнка», «Гнутове» і «Станиця Луганська» можливо лише зі сторони підконтрольної території. Адже баки з питною водою в холодну пору року знайти можна лише в наметах Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Зауважимо, що на КПВВ «Мар’їнка» намет ДСНС розташований за декілька кілометрів від самого контрольного пункту, то, власне, на контрольному пункті води нема. На КПВВ «Новотроїцьке» намет ДСНС розміщений зі сторони «сірої зони», тому воду можна відшукати лише там.

Контейнерів для сміття найменше на КПВВ «Станиця Луганська» (два) і лише на підконтрольній території. На КПВВ «Майорськ», «Мар’їнка» і «Новотроїцьке» розташовано від 10 до 14 баків для сміття.

Окремі пункти медичної допомоги є лише на КПВВ «Майорськ» і «Мар’їнка». Найкраща ситуація з цим питанням — на КПВВ «Майорськ», де по обидва боки розташовані великі намети медиків.

Погрітися взимку та отримати гарячий чай громадяни мають можливість на всіх контрольних пунктах: зі сторони контрольованої території чи зі сторони «сірої зони». Тільки на КПВВ «Майорськ» можливість для обігріву є з кожної сторони від контрольного пункту.

КАРАТЄЛЬ рейтингує: жовтень 2018 року
5 Листопада 2018

КАРАТЄЛЬ рейтингує: жовтень 2018 року

За оцінками користувачів додатку

Детальніше
Відкрите звернення інститутів громадянського суспільства
8 Жовтня 2018

Відкрите звернення інститутів громадянського суспільства

До Уповноваженого ВРУ з прав людини

Детальніше