Новини

Старт моніторингу КПВВ «Новотроїцьке»

3 Листопада 2015

30 жовтня 2015 року, в рамках реалізації проекту «Прифронтова інспекція», громадська організація «Фундація.101» розпочала щоденний моніторинг контрольного пункту в'їзду-виїзду «Новотроїцьке», що знаходиться біля Волновахи у Донецькій області.

Під час установчого моніторингового візиту було проведено опитування громадян, які перетинають лінію розмежування.

Перетинаючі скаржаться на великі черги та довгий час очікування, яке може тривати 5-7 годин, а іноді громадянам доводиться навіть ночувати біля КПВВ, у випадках, коли вони не встигають перетнути контрольний пункт до часу його закриття.

Наразі перепускні заходи здійснюються згідно з зимовим режмом роботи — з 8:00 до 17:00, проте, у разі необхідності, за окремим рішенням керівника АТО, продовжуються на годину-півтори.

Під час опитування громадяни зазначали, що з боку працівників перевіряючих органів їм не надходило пропозицій пришвидшити проходження контролю за фінансову чи іншу винагороду, а окрім того відзначали ввічливе поводження з ними працівників прикордонної та фіскальної служб.

Монітори встановили, що вздовж траси, на якій перетинаючі очікують своєї черги, встановлено достатню кількість баків з безкоштовною питною водою.

Також було встановлено, що біля контрольного пункту наявні безкоштовні туалети, баки з технічною водою та контейнери для сміття.

Проте, на думку ГО «Фундація.101», кількість безкоштовних туалетів є недостатньою, що дає можливості для спекуляції з боку підприємців, які розмістили платні туалети.

Також монітори відвідали логістичний центр, що розміщений біля КПВВ, та зафіксували критично малий асортимент товарів, які там можна придбати. На момент моніторингового візиту, на ринку працювало всього два підприємці, що, на думку ГО «Фундація.101», є недостатнім для розвантаження контрольного пункту від громадян, які їдуть з неконтрольованої території на контрольовану з метою придбання продуктів харчування, а саме цю проблему логістичний центр і мав вирішити.

Під час усього часу моніторингу, що буде тривати щоденно, громадяни, які перетинають лінію зіткнення, можуть лишати свої скарги та побажання щодо пропускного режиму у моніторів громадської організації «Фундація.101», яких легко знайти біля брендованого намету, що розміщений біля в'їзду на територію контрольного пункту.

КАРАТЄЛЬ рейтингує: жовтень 2018 року
5 Листопада 2018

КАРАТЄЛЬ рейтингує: жовтень 2018 року

За оцінками користувачів додатку

Детальніше
Відкрите звернення інститутів громадянського суспільства
8 Жовтня 2018

Відкрите звернення інститутів громадянського суспільства

До Уповноваженого ВРУ з прав людини

Детальніше