Новини

Моніторинг КПВВ «Зайцеве»

20 Жовтня 2015

З 15 вересня по 15 жовтня 2015 року, в рамках проекту «Прифронтова інспекція», громадська організація «Фундація.101» здійснювала щоденний моніторинг контрольного пункту в'їзду-виїзду «Зайцеве» (дорожній коридор «Горлівка-Артемівськ») у Донецькій області.

При тому, що перевірка транспортних засобів на КПВВ відбувається досить швидко (середній розрахунковий час перевірки одного ТЗ становить 1-3 хвилини), під час моніторингу щоденно фіксувались великі черги із автомобілів, що перетинають лінію зіткнення. На думку ГО «Фундація.101», причиною цього є велика кількість людей, які перетинають лінію зіткнення, при наявності лише двох працюючих контрольних пунктів в'їзду-виїзду на території Донецької та Луганської областей: КПВВ «Зайцеве» та КПВВ «Новотроїцьке».

Варто зауважити, що в серпні була проведена реконструкція КПВВ «Зайцеве» з метою збільшення пропускної спроможності, тож тепер у кожен бік одночасно може працювати три перевіряючі групи, а у окремих випадках ще одна додаткова мобільна перевіряюча група. Втім, це лише частково пришвидшило процес перевірки на КПВВ, адже навантаження на кожен з контрольних пунктів залишається високим. Відповідно, на думку ГО «Фундація.101» доцільно було б розглянути можливість відкрити інші контрольні пункти, що не перебувають під обстрілами з боку агресора.

Іншою причиною збільшення черги є періодичні випадки відсутності електричного струму та/або зв'язку на території КПВВ, що зупиняє процес перевірки транспортних засобів і громадян.

Моніторами ГО «Фундація.101» не було зафіксовано грубих порушень прав людини та фактів хабарництва з боку співробітників перевіряючих органів, проте фіксувались поодинокі випадки неввічливого ставлення до громадян, із приниженням людської честі та гідності з боку співробітників Державної фіскальної служби України.

Також були зафіксовані випадки відсутності представницьких карток (бейджів) у співробітників ДФСУ, що ускладнює ідентифікацію осіб, у випадках порушень з їх боку.

Від громадян, які перетинають КПВВ на рейсових автобусах та вимушені проходити контроль пішки, фіксувались скарги на відсутність накриттів від сонцю та дощу, а також лав для відпочинку осіб похилого віку.

За результатами першого місяця моніторингу, громадська організація «Фундація.101» направила свої рекомендації щодо покращення умов пропусконого режиму до відповідних державних органів України.

Відкрите звернення інститутів громадянського суспільства
8 Жовтня 2018

Відкрите звернення інститутів громадянського суспільства

До Уповноваженого ВРУ з прав людини

Детальніше
КАРАТЄЛЬ рейтингує: вересень 2018 року
5 Жовтня 2018

КАРАТЄЛЬ рейтингує: вересень 2018 року

За оцінками користувачів додатку

Детальніше
КАРАТЄЛЬ рейтингує: серпневий підсумок
3 Вересня 2018

КАРАТЄЛЬ рейтингує: серпневий підсумок

За оцінками користувачів додатку

Детальніше