Новини

Моніторинг КПВВ «Зайцеве»

20 Жовтня 2015

З 15 вересня по 15 жовтня 2015 року, в рамках проекту «Прифронтова інспекція», громадська організація «Фундація.101» здійснювала щоденний моніторинг контрольного пункту в'їзду-виїзду «Зайцеве» (дорожній коридор «Горлівка-Артемівськ») у Донецькій області.

При тому, що перевірка транспортних засобів на КПВВ відбувається досить швидко (середній розрахунковий час перевірки одного ТЗ становить 1-3 хвилини), під час моніторингу щоденно фіксувались великі черги із автомобілів, що перетинають лінію зіткнення. На думку ГО «Фундація.101», причиною цього є велика кількість людей, які перетинають лінію зіткнення, при наявності лише двох працюючих контрольних пунктів в'їзду-виїзду на території Донецької та Луганської областей: КПВВ «Зайцеве» та КПВВ «Новотроїцьке».

Варто зауважити, що в серпні була проведена реконструкція КПВВ «Зайцеве» з метою збільшення пропускної спроможності, тож тепер у кожен бік одночасно може працювати три перевіряючі групи, а у окремих випадках ще одна додаткова мобільна перевіряюча група. Втім, це лише частково пришвидшило процес перевірки на КПВВ, адже навантаження на кожен з контрольних пунктів залишається високим. Відповідно, на думку ГО «Фундація.101» доцільно було б розглянути можливість відкрити інші контрольні пункти, що не перебувають під обстрілами з боку агресора.

Іншою причиною збільшення черги є періодичні випадки відсутності електричного струму та/або зв'язку на території КПВВ, що зупиняє процес перевірки транспортних засобів і громадян.

Моніторами ГО «Фундація.101» не було зафіксовано грубих порушень прав людини та фактів хабарництва з боку співробітників перевіряючих органів, проте фіксувались поодинокі випадки неввічливого ставлення до громадян, із приниженням людської честі та гідності з боку співробітників Державної фіскальної служби України.

Також були зафіксовані випадки відсутності представницьких карток (бейджів) у співробітників ДФСУ, що ускладнює ідентифікацію осіб, у випадках порушень з їх боку.

Від громадян, які перетинають КПВВ на рейсових автобусах та вимушені проходити контроль пішки, фіксувались скарги на відсутність накриттів від сонцю та дощу, а також лав для відпочинку осіб похилого віку.

За результатами першого місяця моніторингу, громадська організація «Фундація.101» направила свої рекомендації щодо покращення умов пропусконого режиму до відповідних державних органів України.

КАРАТЄЛЬ рейтингує: жовтень 2018 року
5 Листопада 2018

КАРАТЄЛЬ рейтингує: жовтень 2018 року

За оцінками користувачів додатку

Детальніше
Відкрите звернення інститутів громадянського суспільства
8 Жовтня 2018

Відкрите звернення інститутів громадянського суспільства

До Уповноваженого ВРУ з прав людини

Детальніше