Прифронтова інспекція

Мета проекту — забезпечення дотримання прав людини під час перетину лінії зіткнення, спрощення громадянам України цього процесу та подолання корупції в цій сфері

Проект громадської організації «Фундація.101» за сприяння Уповноваженого Верховної ради України з прав людини та Донецької і Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій. За фінансової підтримки People's Project, USAID, УВКБ ООН та ЮНІСЕФ.

Проект являє собою моніторинг контрольних пунктів в’їзду-виїзду на лінії зіткнення у Донецькій та Луганській областях на предмет дотримання прав людини, а також щодо виконання органами державної влади вимог «Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей».

ПРОБЛЕМА

  • Довготривала процедура проходження перевірки на контрольних пунктах в’їзду-виїзду призводить до створення великих черг, систематичного порушення прав людини та до поборів і здирництва коштів із громадян з боку співробітників перевіряючих органів.
  • Довготривала процедура отримання дозволу на право проїзду на неконтрольовану територію та виїзду з неї.

АКТУАЛЬНІСТЬ

Ситуація ускладнюється відсутністю можливості у Донецької та Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій та Уповноваженого Верховної ради України з прав людини провести незалежний та об’єктивний моніторинг з метою впливу на процес проходження перевірки осіб на контрольних пунктах в’їзду-виїзду.

ЗАДАЧІ

  1. Провести моніторинг контрольних пунктів в’їзду-виїзду у Донецькій та Луганській областях.
  2. Під час моніторингу фіксувати порушення прав людини, слідкувати за їх дотриманням та протидіяти поборам і здирництву коштів у сфері пропуску громадян через контрольні пункти в’їзду-виїзду.
  3. Результати моніторингу, разом з рекомендаціями щодо покращення умов пропуску громадян через контрольні пункти в’їзду-виїзду, передати Донецькій і Луганській обласним військово-цивільним адміністраціям та Уповноваженому Верховної ради України з прав людини.
  4. Опублікувати для широкого загалу результати моніторингу та підготовлені рекомендації.

ОЧІКУВАННЯ

  1. Завдяки проведеному моніторингу буде отримана чітка картина того, на скільки органами влади дотримуються вимоги «Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей», чи дотримуються парава людини при перетині лінії зіткнення.
  2. Завдяки громадському контролю за діяльністю осіб, що здійснюють пропускний режим на контрольних пунктах в’їзду-виїзду, буде зруйнована корупційна схема здирництва коштів з громадян України при перетині лінії зіткнення.
  3. За рахунок надання рекомендацій Донецькій та Луганській обласним військово-цивільним адміністраціям та Уповноваженому Верховної ради України з прав людини, після їх втілення, буде покращена система перетину конрольних пунктів в’їзду-виїзду, будуть дотримані права людини, зупинено здирництво коштів з громадян, що перетинають лінію зіткнення.

Новини проекту