Новини

Проект «Прифронтова інспекція»

10 Серпня 2015

Громадська організація «Фундація.101» розпочинає «Прифронтову інспекцію».

Проект «Прифронтова інспекція» забезпечить дотримання прав людини при перетині лінії зіткнення на сході України. Протягом місяця відбуватиметься моніторинг ситуації із дотриманням прав людей, які змушені переміщуватися між тимчасово окупованою територією та рештою території України.

«Прифронтова інспекція» контролюватиме дотримання представниками влади «Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей».

Про це розповів керівник проекту, голова ГО «Фундація.101» Андрій Богданович під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Андрій Богданович

За його словами, найбільш актуальними є дві проблеми — тривалість процедури отримання дозволу на перетин лінії розмежування та величезні черги у пунктах перетину через довготривалі перевірки осіб і транспортних засобів на контрольних пунктах в'їзду-виїзду.

Крім того, будуть досліджуватися питання, як перевіряючі органи ставляться до людей, котрі перетинають лінію розмежування, чи є на пунктах пропуску питна вода, туалети, чи передбачені місця для схову у випадку обстрілу тощо.

За результатами перевірки будуть підготовлені рекомендації, які направлять до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, у Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію та інші державні органи, дотичні до організації перетину лінії розмежування. Рекомендації також будуть опубліковані на сайті для широкого загалу.

«Сподіваємося, що після врахування цих рекомендацій, буде покращена ситуація з дотриманням прав людини, а також буде ліквідована корупційна складова процесу перетину лінії розмежування», — додав керівник проекту Андрій Богданович.

За словами Михайла Чаплиги, представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, «офіс Омбудсмена самостійно, у силу бюджетних питань, не може бути всюди та одночасно». Через це була обрана схема «Обмудсмен+», яка передбачає делегування певних повноважень Уповноваженого громадським організаціям. Для них передбачено проходження тренінгів, після чого надається мандат на здійснення моніторингу.

Михайло Чаплига

«Таким чином, результати досліджень таких організацій вважаються верифікованими. Вони використовуються в офіційних доповідях Уповноваженого, а також при підготовці актів реагування Омбудсмена: подання на Прем’єр-міністра України та звернення до Комітету ВРУ з прав людини», — пояснив Михайло Чаплига.

За інформацією Михайла Чаплиги, наразі КПВВ обладнуються за новітніми зразками, що дозволить зменшити час пропуску, вирішувати гуманітарні питання та дозволить зосередити усі служби в одному місці. Наступним етапом стане запровадження посади Регіонального координатора зі зв’язків з громадськістю у Донецькій області — представника Омбудсмена на громадських засадах.

На думку Віктора Андрусіва, в. о. заступника голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, зараз існує багато суперечливої інформації про процес перетину лінії зіткнення, і населення має бачити, що до людей дослухаються. Він також зазначив, що місцева влада планує у найближчі тижні забезпечити роботу логістичних центрів: ринків, які мають зменшити навантаження потоку людей на КПВВ, які їдуть за продуктами та пенсіями.

Віктор Андрусів

Віктор Андрусів висловив сподівання, що у подальшому дію проекту буде поширено також і на прифронтові міста.

Проект реалізовується за фінансової підтримки People's Project. Більше інформації за цим посиланням.

КАРАТЄЛЬ рейтингує: жовтень 2018 року
5 Листопада 2018

КАРАТЄЛЬ рейтингує: жовтень 2018 року

За оцінками користувачів додатку

Детальніше
Відкрите звернення інститутів громадянського суспільства
8 Жовтня 2018

Відкрите звернення інститутів громадянського суспільства

До Уповноваженого ВРУ з прав людини

Детальніше